🏃🏼‍♀️Motivational books - for what?🧗🏻‍♂️

Я почала все частіше зустрічати мотиваційні книги по книжних полицях. Спершу мені здавалося , що саме у них ключі до моєї самореалізації. Такої думки я була доти, доки не відкрила одну з цих злополучних книг. До речі, я так її й не дочитала 🤷‍♀️

Мені було дуже цікаво, чи реально працюють подібні книги у житті, бо вони не мені аж зовсім не надали ради. Виявляється, я у цьому не самотня!

«Дійсно, дослідження Принстонського університету доводять, що зовнішні джерела мотивації, до яких можна віднести й мотиваційні книжки, не працюють. Принаймні, їх складно застосувати в довготривалій перспективі. Запал втрачається швидко, а замість нього настає розчарованість у власній здатності чогось досягти. Натомість, ті, хто має особисті причини для досягнень, здобувають позитивні результати як у короткострокових, так і в довгострокових завданнях. Тож зовнішній стимул без внутрішнього рушія не працює», — теза, яка відповіла на більшість моїх запитань.

Окрім того, я відчула на власній шкірі демотиваційний ефект:

Обрана мною професія вимагає постійного контакту із людьми, тому я обрала книгу, що навчала контакту з іншими. На початку я була сповнена інтузіазму, але разом із кількістю прочитаних сторінок моє розчарування зростало. Зростало настільки, що я залишила її на половині.

Тому, враховуючи відсутність власного внутрішнього двигуна до набуття обраного скілу, книга справила на мене максимальний демотиваційний процес і я забула про мотиваційні книги дуже надовго.

Тоді як досягати бажаних цілей?

Вітаю у системі S.M.A.R.T, а саме:

•Конкретна;

•Вимірна;

•Досяжна;

•Актуальна;

•Обмежена у часі. 

Якщо у вас реальна безвихідь, чи ви хочете просуватися і вдосконалювати себе — раджу детальніше вивчити цю методику формування цілей. Адже, лише правильно і чітко сформовані кроки доведуть вас до кінцевої зупинки!

Але, я не хочу надто критикувати мотиваційні книги, адже деякі з них у мене все ж лежать на поличках, тому ось добірка найкращих мотиваційних книг від книжкового блогу Yakaboo із якими я особисто знайомилася:

1. Джейсон Фрайд, Девід Хейнмейер Ханссон «Rework. Ця книга переверне ваш погляд на бізнес» — Ця книга про бізнес і мотивацію — авторський погляд на підприємницьку діяльність від засновників компанії «37Signals», яка стала популярною за рахунок цілого списку успішно розроблених продуктів.

Напевно, багато хто, хто цікавиться бізнес-літературою, стикався з однотипними порадами, методами і правилами. У цій книзі все інакше: складні питання підприємництва автори пропонують вирішити непересічним шляхом. На думку Фрайда і Ханссона, успіх бізнесу залежить від атмосфери в колективі, тому до своїх працівників, клієнтів і, власне, продукту треба ставитися дбайливо. Подібних раціональних підходів до ведення підприємницької діяльності в книзі чимало. Матеріал надихаючий, закликає до розвитку, самопокращення; спонукає всерйоз задуматися над початком своєї справи, над тим, як управляти, що робити і навіщо.

2. Регіна Бретт «Бог дає таланти всім. 50 уроків, щоб знайти себе та справу всього життя» — Кожна людина – володар унікального таланту. На жаль, більшість з нас втрачають цей божий дар, потопаючи у вирі буденних справ, рутинного життя.

У розділі найкращі мотивуючі книги ця робота дає можливість зрозуміти себе і знайти власне покликання, наповнити життя новим змістом. За словами пані Бретт, кожен повинен займатися своєю справою. Автор щиро закликає працювати над собою, не просто вдало копіюючи чергову успішну особистість або ревно підлаштовуючись під вимоги навколишнього суспільства. Запорука її успіху – постійний розвиток, перманентна проактивність. У книзі зібрано 50 історій з життя різних людей, які опинилися в скрутному становищі, але знайшли в собі сили впоратися з викликами. Книга вчить не опускати руки, не сумувати, а діяти, свято вірячи в щасливий фінал. Отже, підсумок буде таким, як ви того бажаєте.

3. Айн Ренд «Атлант розправив плечі (комплект із 3 книг)» — Захоплюючий художній роман, який відносять до бізнес-літератури. Перш за все, книга пропагує багатство, кажучи про те, що прагнення до повної матеріальної і грошової самодостатності є свідченням розуму людини. Власне, весь «Атлант…» побудований на філософії об’єктивізму і любові до правильного чесного капіталізму. Повчальний зміст книги дуже глибокий: вона вчить цінувати себе і свою працю, але не очікувати чогось задарма, не скаржитися на тих, хто вже чогось досяг, відчуваючи до себе жалість. Щоб домогтися успіху і винагороди, необхідно працювати, і працювати багато. Мотивує? Безумовно. Якщо взяти найкращі мотиваційні книги, ця – одночасно і розважає, і стимулює до дії.







Комментарии